KONST / Litografier / Färgserigrafi 13588476
nr 1358 8476
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Färgserigrafi, "Fossie". Signerad, numrerad 11/54. Bladets mått: ca 56x76 cm, oramat löst blad
Kondition: vågighet
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 2 november 2020
kl 19:41:31
27/10 15:20:20
300 kr
30/10 20:49:22
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell